top of page

Gamta

Auksinė giria įsikūrusi Asvejos regioniniame parke, netoli ilgiausio Lietuvoje ežero Asveja, o šalia driekiasi girios labirintas ir galybė takų pasivaikščiojimams.

Mus supa jauki aplinka, gražus miškas, gaivus oras, piliakalniai ir skaidrus ežero vanduo. Puiki galimybė atitrūkti nuo miesto šurmulio ir pailsėti pušų apsuptyje.

Asvejos regioninis parkas

Asvejos regioniniame parke miškai užima apie 60 proc. teritorijos, pelkės apie 8 proc., ežerai – 17 proc. Yra unikali ledyno vandenų išgraužtų dubaklonių sankirta su stačiašlaičias giliais ežerais, kurių parke daugiau kaip 30. Didžiausias jų – Asvejos ežeras. Kiek mažesni, bet taip pat labai vertingi yra BaluošųBeržosViranglioIlgioŽvernoNikajo ežerai. Pelkės yra beveik nepaveiktos žmogaus veiklos. Didžiausia yra Purvino pelkė, pasižyminti retų floros ir faunos rūšių gausumu. Parke galima stebėti tokius retus paukščius kaip erelis žuvininkasjuodasis peslysgervėtetervinas. Purviniškių pelkėje stūkso Majo akmuo, įspūdingi medžiai – Purviniškių pušis, Alkos klevas, Abiejutės ąžuolas.

Asvejos ežeras

Kai kurie ežerotyrininkai mano, kad Asveja yra vadinami du istoriniai ežerai. Vakarinis ežeras kartais vadinamas Dubingių, rytinis – Biliškių vardu. Ežerus jungia sąsiauris – sraunus upelis, 200 m ilgio ir 10 m pločio, turintis upeliams būdingus krantus ir augaliją.

Tai didžiausią ilgį turintis Lietuvos ežeras. Ilgis iš šiaurės vakarų į pietryčius 21,9 km. Kartu su visomis atšakomis ilgis siekia 29 km.

4-ių stichijų labirintas

Labirintas yra unikalus ir neturintis analogų pasaulyje sukurtas Whatansu ir Auksinės Girios komandos (psichologai, koučeriai sociologai, mokytojai, orientacininkai). Projektą įgyvendinti prireikė daugiau kaip metų, sudarinėjant užduotis strategijas ir veikimo mechanizmus. Šiuo metu labirintas užima vieną kvadratinį kilometrą teritorijos.  

Patogi lokacija

Patogi Auksinės girios vieta dar labiau praplečia veiklų ir laisvalaikio pasirinkimą Asvejos regioniame parke (dviračiai, takai, atodangos, parko floros ir faunos gausa). Apsistojus Auksinėje girioje patogu aplankyti vos už 29 km. esančią Molėtų observatoriją bei aplankyti etnokosmologijos muziejų. Galite įveikti aukščio baimę bei išbandyti savo jėgas pasiekti Labanoro regioninio parko apžvalgos bokšto viršų. Molėtų kraštas gausus muziejų, piliakalnių bei kitų lankytinų vietų.

Please reload

bottom of page